Article Detail

A’dan Z’ye New York Pizzanın Lezzet Hikâyesi

13.07.2020 | 21:12

Taa New York’tan kalkmış, tüm dünyayı dolaşmış, gittiği her yerde pizzaseverlerin damak tadına hitap etmiş ve tabii ki efsaneleşen lezzetler arasındaki özel yerini hakkıyla kazanmış bir lezzetten bahsedeceğiz bu yazımızda sizlere: New York Pizza! Geçmişi 100 yıldan fazla bir zamana uzanan New York Pizza’nın tarihiyle ilgili ayrıntıları merak ediyorsanız, şu yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Ancak biz size bu yazımızda New York Pizza’nın lezzet hikâyesini anlatacağız. :) 

 Aslına bakarsanız bugün tüm dünyada milyonlarca kişinin afiyetle yediği New York Pizza’nın pek çok farklı yapım şekli var; yani gittiği her yerde pişirme tarzı, süresi gibi yönlerden farklı yorumlanıyor.  Yine de eğer alameti farikalarından birini sayacak olursak, New York Pizza’nın en meşhur özelliklerinden birinin, hamurunun genel olarak dünyanın birçok yerinde geleneksel yolla yani elle fırlatılması olduğunu söyleyebiliriz. New York Pizza’nın enfes tadını domates yoğunluklu özel sosu (kırmızı biber, fesleğen, kekik, sarımsak ve zeytinyağı gibi yiyenlerin gönlünü şenlendiren malzemelerle hazırlanıyor), yoğun kıvamlı mozzarella peyniri ve elbette New York pepperoni oluşturuyor.    

Çeşitli Avrupa ve ABD şehirlerinde dilim şeklinde de çokça satışı yapılan ve bu haliyle de çok sevilen New York Pizza’yı diğer pizzalar arasında öne çıkaran bir diğer özellik de şu: Pizzanıza kavuştuğunuzda, çok fazla malzemeyle hazırlanmadığından siz hangi çeşnilerle lezzetini kendi damak tadınıza uygun hale getirmek istiyorsanız, keyifle o hale getirebilirsiniz. Örneğin, evinize sipariş verirseniz önceden hazırladığınız bir miktar rendelenmiş parmesan peyniri, kekik veya sarımsak sosuyla ağzınıza layık bir New York Pizza yemenin tadını çıkarabilirsiniz. 

Eğer canınız yeterince New York Pizza çektiyse, sizi sevindirecek bir haberimiz var. Domino’s Lezzetleri arasından seçebileceğiniz New York Pizza ile özleminizi anında giderebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun! :)

Pizza Canavarları İçin Bedava Pizza Kazanma Tüyoları

Pizza Canavarları İçin Bedava Pizza Kazanma Tüyoları

Hangi Özel Domino’s Pizza Kenarısın?

Hangi Özel Domino’s Pizza Kenarısın?