Article Detail

Alice Müzikali’ni Seyretmeniz İçin Dolu Dolu 3 Sebep!

24.02.2020 | 10:20

Alice’in hikâyesini bilmeyen yoktur; pırıltılarla, bol müzik ve dansla dolu bir dünya... Ve bu dünyaya hiç beklemediği anda aldığı bir çağrıyla giren küçük bir kız: Alice. 

Kendimizi en yalnız, en çaresiz hissettiğimiz anlarda tünelin sonundaki ışığın görünmesidir aslında Alice’in yolculuğu. Küçüklü büyüklü hepimizin dünyasında uğrayacağı bir duraktır belki de. Bu yüzden etkileyicidir, çünkü “ortak” hislere ve düşüncelere çok kuvvetli bir şekilde dokunur. 

Ünlü İngiliz yazar Lewis Carroll tarafından yazılan ve edebiyatta çok büyük bir yeri olan Alice Harikalar Diyarı’ndan uyarlanan Alice Müzikali, izleyiciyi keyifli bir yolculuğa davet ediyor. Serdar Biliş yönetmenliğindeki Alice Müzikali, Beyhan Murphy’nin koreografileri ile buluşuyor ve Tuluğ Tırpan’ın müzikleriyle büyülü bir dünyaya dönüşüyor.

Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan müzikalde; Alice’e Serenay Sarıkaya, tavşana Enis Arıkan, kraliçeye Ezgi Mola, krala İbrahim Selim, kediye Merve Dizdar ve şapkacı karakterine ise Şükrü Özyıldız hayat veriyor. 

Henüz Alice Müzikali’ni seyretmediğini farz ederek, bu yazıdan sonra sana bilet aldıracak 3 geçerli sebebi sıralıyoruz. Alice Müzikali’nde üst düzey bir görsel şov seni bekliyor.

Müzikalin belki de öne çıkan en önemli özelliği, kullanılan video mapping ve hologram teknolojisi ile birlikte yaratılan görsel dünyası. Öyle ki Alice yani Serenay Sarıkaya, harikalar diyarına yolculuk ederken, kocaman bir girdaba izleyiciler de dâhil oluyor; o gökyüzüne yükseldiğinde, seyirci olarak sen de onunla birlikte yükseliyorsun. Türkiye’de daha önce hiçbir sahne şovunda kullanılmamış olan bu üst düzey teknolojinin entegrasyonu, Alice’i izlemen için büyük bir neden.  

Nil Karaibrahimgil’in şarkıları 

Yazdıklarıyla, duruşuyla, müzik kariyeri ve hayat görüşüyle kalbimizi fethetmiş olan Nil Karaibrahimgil’in sözünü ve bestesini yaptığı iki şarkı müzikalde harikalar yaratıyor. Sahnede sesiyle birlikte devleşen Serenay Sarıkaya, “Duy Beni” ve “Kuzey Yıldızı” adındaki bu iki şarkıyı hissederek ve seyirciye geçirerek okuyor. Şovun sonuna doğru özgürlüğü uğruna hiçbir engele takılmadan yürümeye devam eden Alice’in hislerini “Duy Beni” şarkısıyla seyirciye akıtan Serenay Sarıkaya, bu proje için aldığı şan eğitiminin de hakkını veriyor.Tavşan rolünü canlandıran Enis Arıkan’ın seyirciyi kahkahaya boğan replikleri!

Alice Müzikali’nin kendisi kocaman bir pizzaysa; Enis Arıkan, bu pizzanın sosu! Yani, olmazsa olmazı. Esprileriyle, her şeyi tiye alışıyla ve kitlesiyle arasında kurduğu samimi iletişimiyle kalbimizi kazanan Enis Arıkan, tavşan karakteriyle seyirciyi öyle bir güldürüyor ki salondan çıkarken ‘’bu müzikal Enis Arıkan’sız çok eksik kalırmış’’ diyebilirsin! 

Enis’in Domino’s için kurduğu sofraya göz atmak için buraya tıklayabilirsin.

‘’Havalı’’ Olmanı Sağlayacak 3 Müzik Belgeseli

‘’Havalı’’ Olmanı Sağlayacak 3 Müzik Belgeseli