Article Detail

Bu Yıl Başlayacak Diziler

17.02.2021 | 11:31

2020 yılı bir drama dizisinden farksızdı, hem dizi hem de film sektörü pandemiden dolayı çok durgun geçti. Bu sene yayınlanacağı duyurulan yeni yapımlar ise heyecanımızı ikiye katladı. Birbirinden güzel diziler bu sene seninle buluşacak; birkaç tanesini şimdiden sana hatırlatalım dedik. 

Aman dikkat: Kanunsuz Topraklar

Yılların eskitemediği Hülya Avşar yeni bir yapımla bu sene sevenlerinin karşısına çıkacak. ‘’Kanunsuz Ferhunde’’ karakteriyle bir dönem hepimizin korkulu rüyası olan Deniz Çakır da kadroda açıklanan isimler arasında. İsimler bu kadar iddialı olunca dizi de bir hayli merak uyandırdı tabii. Dizinin isminden yola çıkarak bir töre dizisi olduğunu tahmin ediyoruz ama apayrı bir konu işleyerek bizi şaşırtabilir de.

Kasketli kahramanlar: Kırmızı Kamyon 

İtfaiyecilerimizin aşklarını, hüzünlerini ve kahramanlık hikâyelerini bizlerle buluşturacak olan yeni dizi, tanıtım videosuyla bizi etkilemeyi şimdiden başardı. Dizinin oyuncu kadrosunda Görkem Sevindik, Ushan Çakır, Deniz Hamzaoğlu ve Aslı Orcan gibi yakından tanıdığın oyuncular da yer almakta. Ee, elin Hollywood’u itfaiyecilerini dizilerde ve filmlerde öve öve bitiremezken bizimkilerin neyi eksik! 

60’larda bir aşk hikâyesi: Yeşilçam 

Bu sene seyirciler tarafından çok beklenen bir başka dizi ise BluTV’nin yeni yapımı Yeşilçam. Dizi BluTV’nin şu ana kadar en çok bütçe ayırdığı dizi olacak. Dizinin yönetmenliğini gözleri dolu dolu bırakan filmlerinden tanıdığımız Çağan Irmak üstlenecek. Başrolleri ise artık Türk dizilerinin jönü ve vazgeçilemez bir star’ı olan Çağatay Ulusoy (Semih), son yıllarda tanıdığımız ve sevdiğimiz genç ve güzel oyuncu Afra Saraçoğlu (Tülin) ve kocaman gözleriyle bizleri büyüleyen Selin Şekerci( Mine) paylaşacak.

BluTV diziyi “1960’lar Türkiye’sinde, Yeşilçam’ın altın çağında bir yeniden doğuş hikâyesi…” olarak duyurdu. Platformun önceki dizileri çok sevilmiş ve dizi tarihimize yeni bir soluk getirmişti, bakalım usta yönetmenin yeni projesi de bu kafileye katılabilecek mi?


En sevdiğin seri katil geri dönüyor: Dexter Revival

 Soğukkanlılığı ile kötü adamlara ders veren ve yıllarca bizleri ekranlara kitleyen Dexter, 7 sene sonra geri dönüyor. Bu senenin en beklenen dizilerinden biri olan Dexter, sadece 10 bölüm yayınlanacak. Dizinin yeniden çekilmesi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Bir kan sıçrama analisti olarak polis departmanında çalışan ve aynı zamanda seri katil olan kahramanımızın yeni öyküleri bakalım eski tadı verecek mi? Bildiğin gibi Dexter başarılı bir seri katil olmanın yanı sıra başarılı bir aşçı da...

Efsanevi dünyaların bir numarası: Yüzüklerin Efendisi

Bu sene en çok tartışılacak dizi kesinlikle bu olacak gibi duruyor. Yüzüklerin Efendisi, hem ülkemizde hem de dünyada en beğenilen fantastik yapımlardan biri. Yüzüklerin Efendisi evreninde geçen ve bize Bilbo Baggins’in macerasını anlatan Hobbit, serinin sıkı takipçileri tarafından pek beğenilmemişti. Dizi için de takipçiler ikiye ayrılmış durumdaydı, bir taraf dizinin çekilmesini istemezken diğer taraf heyecanla yeni seriyi bekliyordu.

Dizi, Yüzüklerin Efendisi filminin geçtiği tarihten binlerce yıl öncesini bizlerle buluşturacak; amiyane tabiriyle Orta Dünya’nın ikinci çağı... Amazon Prime Video için geliştirilecek dizi tarihin en pahalı dizisi olacak.


 Uzayın en çok aranan adamı: Cowboy Bebop

90’ların unutulmaz animelerinden Cowboy Bebop, Netflix’e çekilecek live action dizisiyle yeniden seninle buluşmaya hazırlanıyor. Çocukluğumuzda hayran olduğumuz Bebop’ı bu sefer de canlı kanlı oyuncularla bir daha izleyeceğiz. Başı bir türlü beladan kurtulmayan uzay kovboyumuz ve dostlarının maceraları bu sefer uzayın hangi boşluğunda geçecek acaba? Bebop ve ekibini izlerken sen de kendi dostlarınla Dominos’tan pizzanı kapmayı unutma!

Heyecan Dorukta: EuroLeague’de Son Durum

Heyecan Dorukta: EuroLeague’de Son Durum

Şubat Ayının Kısalığıyla Yarışan Kısa Filmler

Şubat Ayının Kısalığıyla Yarışan Kısa Filmler