Article Detail

Bu Yıl Netflix’te Yayınlanacak Yerli Yapımlar

22.04.2020 | 21:58

Tüm dünyada çok büyük bir izleyici kitlesine sahip olan çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix’in ülkemizde de yayın hizmeti vermeye başlamasının üzerinden çok da uzun bir süre geçmedi ancak kendisine hızla alıştık! Netflix de Türkiye’de kendisine gösterilen bu yoğun ilginin farkında olacak ki ülkemizden çıkan yapımlara yatırım yapmaya ve onları dünyayla buluşturmaya ağırlık veriyor. 

Hakan: Muhafız dizisiyle ilk girişimini gerçekleştiren platform, ardından hızla Atiye ve Rise of Empires: Ottoman gibi ülkemizden çıkan yeni projeleri hayata geçirdi. 2020 yılında da bu anlamda hız kesmeyen Netflix; romantizmden maceraya, dramdan yarışma formatına kadar yepyeni Türkiye yapımlarını izleyicilerle buluşturacak! Bu arada Atiye’den bahsetmişken, dizinin hayranlarına hemen müjdemizi verelim! İkinci sezonunun bu yıl eylül ayında gelmesi beklenen dizinin üçüncü sezon onayı da alındı. Bu haberle birlikte Atiye’nin 2021’de final sezonuyla izleyicilerinin karşısına çıkacağı kesinleşti. Şimdi dilerseniz bu yıl Netflix’te bizleri hangi yerli dizi, film ve yarışma programlarının beklediğine hep birlikte göz atalım! Yarına Tek Bilet: Platformun ilk Türk filmi olarak izleyicilerle buluşacak olan filmde Metin Akdülger ile Dilan Çiçek Deniz başrolü paylaşıyor. Romantik bir aşk ilişkisini ekrana taşıyacak film, Ankara’dan İzmir’e doğru yolculukta tanışan iki yabancının bu yolculuk esnasında birbirlerini tanımalarıyla farklı bir hikâyeye doğru evrilecek. Yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan’ın oturduğu filmin 19 Haziran’da Netflix’te yayınlanmaya başlayacağı öngörülüyor.  
Exathlon Challenge: Türkiye’nin en çok tanınan influencer’larının eğlenceli bir rekabet yolculuğuna çıkacağı bu yarışma Dominik’te gerçekleştirilecek. 16 yarışmacının iki takıma bölünerek yarışmaya başlayacağı programda, influencer’lar hem parkurlarda mücadele edecek hem de aynı evde kalacak. Yarışmanın sunuculuğunu Orkun Işıtmak, yarışmaya dair yorumları ise Oğuzhan Uğur yapacak. Bu rekabet ve eğlence dolu yarışmayı heyecanla bekliyoruz! 

Sıcak Kafa: Mert Baykal’ın yönetmenliğini üstlendiği Sıcak Kafa isimli dizi, Afşin Kum tarafından senaryolaştırıldı. Tüm dünyayı sarsan ve konuşma yoluyla bulaşan bir salgının anlatıldığı bu dizide, salgına yakalanan insanların akıl sağlıklarını yitirdikleri aktarılıyor. Salgının etkisini gösteremediği tek bir kişi var; o da Murat Siyavuş adlı bir dilbilim uzmanı! Heyecan dolu bu dizi, macera meraklılarını bir hayli etkileyeceğe benziyor. 
Şimdiki Aklım Olsaydı: Bu yıl gösterime girecek bir diğer yerli dizi ise Şimdiki Aklım Olsaydı. Özge Özpirinççi, Burak Yamantürk, Elifcan Ongurlar ve Birkan Sokullu gibi isimlerin rol alacağı bu dizide evli ve çocuklu bir kadının (Reyhan) sıkıcı hayatından bir kanlı ay tutulmasında 10 yıl geriye götürmesi konu ediniliyor. Ece Yörenç’in yazdığı, Çağan Irmak ve Umut Aral’ın yönettiği bu dizide Reyhan “şimdiki aklıyla” 10 yıl öncesini yeniden yaşıyor. 


Fatma: Özgür Önerme’nin yazdığı Fatma dizisinde temizlikçi bir kadının (Fatma) hayat hikâyesi anlatılıyor. Hapishaneden çıkan eşi bir süre sonra kaybolan Fatma, onu aramak için yollara düşüyor. Eşini aramak için çıktığı bu yolda cinayet işleyen Fatma’nın, eşini aramayı sürdürürken başka kişileri de öldürmek zorunda kalacağı bir öykü izleyeceğiz. Dizinin başrolünü Cansu Dere’nin üstlenmesi bekleniyor. 

Aşk 101: Kubilay Aka, Alina Boz, Pınar Deniz ve Mert Yazıcıoğlu gibi isimlerin başrollerini paylaştığı gençlik dizisi Aşk 101, 24 Nisan’da Netflix’te seyircilerle buluşuyor. Meriç Acemi'nin senaryosunu yazdığı ve Deniz Yorulmazer ile Ahmet Katıksız’ın yönetmenliğini paylaştığı dizi, öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etme planı yapan bir grup asi gencin hikâyesini ekrana taşıyor. Planlarını hayata geçirmeye çalışırken birbirlerini çok daha iyi tanımaya başlayan bu gençler, aşkın gerçekte ne olduğunu keşfe çıkıyor. 

Şimdiden sabırsızlanmaya başladığınızı biliyoruz. :) En iyisi bu yepyeni yapımlar bizlerle buluşuncaya kadar izlenecekler listenizden başka bir dizi veya film seçin; Domino’s lezzetlerinden de iştahınızı en çok kabartan hangisiyse sipariş verin ve keyifli zaman geçirmeye hemen başlayın! 

 

Alef Dizisine Kısa Bir Bakış

Alef Dizisine Kısa Bir Bakış

Şimdi Tam Zamanı: Bu Müzikal Filmleri Mutlaka İzleyin!

Şimdi Tam Zamanı: Bu Müzikal Filmleri Mutlaka İzleyin!