Article Detail

Dayanışmanın Güzelliği: Moral Pizzası

26.10.2020 | 14:12

Yaşamak için hepimiz gıdaya ihtiyaç duyuyoruz, yaşamı ise dayanışmayla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde kutladığımız Dünya Gıda Günü de yardımlaşma çağrısını büyütüyor.

Dünyadaki açlığı ve yoksulluğu ortadan kaldırmak misyonuyla çalışan Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) 16 Ekim 1945’te kurulması onuruna kutlanan bugün, aynı zamanda bir yardımlaşma günü de…

FAO birlikte bir fark yaratabilmek için bu yıl ‘büyüyelim, besleyelim, hep birlikte sürdürelim’ temasını öne çıkarıyor. Her gün sofralarımıza gelen gıdaları üreten kahramanlara teşekkür ediyor ve “Hareketlerimiz geleceğimizdir” mesajını veriyor.Tüm dünyada 150’den fazla ülkenin kutladığı Dünya Gıda Günü vesilesiyle Domino’s olarak biz de dayanışmayı, yardımlaşmayı seninle büyütüyoruz.

Paylaşmanın önemini bildiğimizden bir süre önce ‘Moral Pizzası’ hareketi başlattık. Çevrede ihtiyacı olan kişilere pizza ulaştırılabilmesi için kodlar belirledik. Bu kodları alanlar telefon hattımızı, internet sitemizi ya da mobil uygulamamızı kullanarak moral pizzaları talep etti.

“Bu pizza onu çok mutlu eder” dediğimiz komşumuza, öğrencilere, ihtiyacı olan dostlarımıza pizzalar gönderdik. Mahallemizin pizzacısı olduk, paylaştıkça çoğalttık.‘Moral Pizzası’ hareketini her gün biraz daha büyüttük, dostlarımızla el ele verdik. Paylaştık, mutluluk yarattık, güzel anları birlikte büyüttük. Zorlukların ancak ve ancak paylaşarak azalacağına inandık.  Mutluluğunuz için çabaladık ve çalıştık. En ufak tebessümün gücüne inandık. Mahallenin Pizzacısı olarak en çok seni düşündük.

Yardımlaşmanın, paylaşmanın önemini vurgulayan Dünya Gıda Günümüz bir kez daha kutlu olsun!

En İyi İklim Belgeselleri

En İyi İklim Belgeselleri

Dünden Bugüne Pizza Kutuları

Dünden Bugüne Pizza Kutuları