Article Detail

Dikkat Çeken 5 Teknoloji Podcast’i

09.04.2020 | 12:01

Gün geçmiyor ki teknoloji dünyasında yepyeni gelişmeler yaşanmasın… Yüzümüzü nereye çevirsek; orada bir yapay zekâ, büyük veri, robotik teknoloji veya nesnelerin interneti gibi bugün hepimizin aşina olduğu kavramlarla karşılaşıyoruz. Üstelik bu gelişmeler pek çoğumuzda merak uyandırıyor. Kim bundan 10 sene sonrasının teknolojik evrenini gözlerinin önünde canlandırdığında, pek çok farklı sektörde hayatımızda nelerin, nasıl dönüşeceğini düşünürken “Ya bu da olursa?” diye ufak da olsa bir heyecan hissetmez ki? 

Günlerimizi mümkün olduğunca evlerimizde geçirdiğimiz bu günlerde, son yılların hızla yükselişe geçen iletişim mecrası podcast’leri de keşfe çıkıyoruz. Bu nedenle işinizi kolaylaştırmak istedik ve kişisel gelişim podcast’leri ile spor podcast’leri yazılarımızın ardından bu kez biraz da teknolojiye kulak verelim dedik. İşte teknoloji dünyasında neler olup bittiğini bizlere aktaran 5 dikkat çekici teknoloji podcast’i… Teknoloji ve Bilim Notları: Hamdi Kellecioğlu ve Cevdet Acarsoy’un hazırlayıp sunduğu Teknoloji ve Bilim Notları hem dünyada hem de ülkemizde teknoloji ve bilim odaklı gelişmeleri dinleyicileriyle buluşturuyor. Dikkatlerini çeken haberleri derleyen ikili, bu konularla ilgili bilgileri aktardıktan sonra bir sohbet şeklinde gelişmeleri yorumluyorlar. 

Girişimci Muhabbeti: İsminden de anlaşılacağı gibi girişimcilik ekosistemini enine boyuna ele alan bir podcast yayını olan Girişimci Muhabbeti, aynı zamanda teknoloji alanına değinen içerikler de üretiyor.

Paraşüt’le Üretim Bandı: Eran Filiba, Andaç Türkmen ve Ender Ahmet Yurt tarafından haftada bir yayınlanan Paraşüt’le Üretim Bandı’nda dünyada ve ülkemizde teknoloji şirketlerinin nasıl ürün geliştirdiklerini öğrenebilmek amacıyla her bölümde farklı bir şirket konuk ediliyor. 

Haftalık Gündem Değerlendirmesi: Murat Gamsız ve Levent Pekcan’ın sunduğu Haftalık Gündem Değerlendirmesi’nde teknolojiye dair tüm gelişmeler her hafta masaya yatırılıyor.  Ha Geldi Ha Gelecek: Aykut İbrişim ve Dr. Sertaç Doğanay'ın hazırladığı Ha Geldi Ha Gelecek podcast yayınında sanal gerçeklik, yapay zekâ, nesnelerin interneti, beyin & bilgisayar etkileşimi, 3 boyutlu yazıcılar, sürücüsüz araçlar, blok zinciri ve çok daha fazlası irdeleniyor. Ayrıca sektörel gelişmeler, teknolojik devrimler ve yenilikler de tüm boyutlarıyla bu programda tartışılıyor.

İşte Birbirinden Kolay Saç Kesim ve Bakım Yöntemleri

İşte Birbirinden Kolay Saç Kesim ve Bakım Yöntemleri

Tame Impala’dan Yeni Albüm: The Slow Rush

Tame Impala’dan Yeni Albüm: The Slow Rush