Article Detail

Dinlemeniz Gereken Spor Podcast’leri

06.03.2020 | 11:43

21. yüzyılda radyonun bu kadar yaygın bir şekilde dinleneceği kimin aklına gelirdi? Podcast’ler tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler.

Podcast dünyasına belki de en çok yakışan programlar spor podcast’leridir. Eğer spora ilgin varsa, bu 5 podcast’e kulak vererek spor gündemini çok yakından takip edebilirsin.Potacast

Spor dergisi Socrates’in ‘’düşünen’’ podcast’i Potacast, bu kategoride akla gelen ilk programlardan biri. Kaan Kural ve Orkun Çolakoğlu’nun düzenli olarak yayınladıkları Potacast, doyurucu ve nitelikli bir basketbol sohbeti arayanlar için birebir.Haftalık Spor Podcasti

Onat Selvi ve Tuğrul Uysal’ın sunduğu bu program, haftalık spor gündeminin nabzını tutmak isteyenler için doğru adres. Ağırlıklı olarak futbol ve basketbol üzerine konuşulan programda, dinleyiciyi sıkmayan, samimi bir dil kullanılıyor. 

Formula 1 ilgililerine: GRID

Türkçe podcast platformu Farklı Kaydet bünyesinde yer alan GRID, F1 ilgilileri için bir velinimet. Tamer Dinçer, Sinan Özer ve Koray Şahin’den oluşan GRID ekibi, Formula 1 gündeminde yer alan konuları yayına taşıyor. Belirli aralıklarla bölümler yayınlayan ekip, Formula 1 üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştiriyor.

Alp Ulagay'la Spor

Açık Radyo bünyesinde düzenli yayın yapan Alp Ulagay, spor gündemine dair ne varsa programına konuk ediyor. Spora dair ciddi, entelektüel ve düzenli bilgi almak isteyenler Alp Ulagay’la Spor programını dinleyebilirler.

Bir de tenis Olsun: Inside Out

Farklı Kaydet bünyesinde yer alan bir diğer podcast olan Inside Out’ta ise sadece tenis konuşuluyor. Dünya tenis gündemi ve turnuvaların konuşulduğu bu programı Anıl Araslı ve Gökalp Taşkesen sunuyor. 

Domino’s Blog’u takip etmeye devam et, spor gündeminin gerisinde kalma! :)

Michael Jordan’dan 20 Yaşam Tavsiyesi

Michael Jordan’dan 20 Yaşam Tavsiyesi

Türkiye’den İlham Veren 6 Kadın Sporcu

Türkiye’den İlham Veren 6 Kadın Sporcu