Article Detail

Evde Spor Yapmayı Kolaylaştıran 10 YouTube Kanalı

27.03.2020 | 15:29

Aslında hepimiz daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için spor yapmanın ve hareketli bir hayat tarzına sahip olmanın çok önemli olduğunu biliyoruz. Bazılarımız hâlihazırda günlük hayatının içine sporu çoktan ekledi, bazılarımızsa türlü bahanelerle spora adım atma sürecini sürekli erteliyor. Ki bu bahanelerin, “Kışın soğuk havada nerede yürüyüş yapacağım?”, “Kapalı alanda spor yaparken daralıyorum!”, “Ben öyle alet üzerinde saatlerce koşamam, sıkılırım.” gibi pek çoklarını hepimiz zaman zaman aklımızdan geçirirken buluyoruz kendimizi. Kimse kimseyi kandırmasın efendim! :) 

İşte şimdi size öyle bir liste sunacağız ki, tüm bu bahaneleri rafa kaldırabileceksiniz. İnternet kullanımının giderek yaygınlaşması ve teknolojinin sunduğu imkânlar sayesinde spor yapmak hiç olmadığı kadar kolay! Nasıl mı? Açın YouTube’u; ister fitness ister yoga ister pilates… Gönlünüzden hangi sporu yapmak geçiyorsa, hepsi için birçok kanal çıksın karşınıza… Hazırsanız, evde spor yapmayı kolaylaştıran 10 YouTube kanalı listemizi paylaşıyoruz! :) BeFit: Befit’in 30 günde yağ yakma programı, tüm vücudu çalıştırma ve denge videoları gibi pek çok farklı alanda 1000’den fazla videosuyla 3 milyona yakın takipçisi bulunuyor. Befit’te uzman spor eğitmenleriyle evinizde vücudunuzu kolayca şekillendirebilirsiniz. 

Kayla Itsines: Instagram’da da son derece aktif olan spor eğitmeni Kayla Itsines’ın YouTube kanalında ağırlıklı ve ağırlıksız olmak üzere 100’den fazla video mevcut. 330 bin aboneye sahip olan Kayla’nın kanalındaki videolar zaman içinde size yeterli gelmezse, kendisinin özel spor programı BBG’den de belirli bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. 

FitnessBlender: Neredeyse 6 milyon takipçiye ulaşan FitnessBlender’da 800’den fazla video var. Her seviyeye uygun videoların bulunduğu kanalda eğlenerek spor yapabilmeniz için çeşitli challenge’lar da bulunuyor.  Genç ve Fit: Eğer İngilizce kanallarla fitness yapmak istemiyorsanız, YouTube’da son derece başarılı Türkçe kanallar da bulunuyor. Onlardan biri de Genç ve Fit. Spor salonuna üye olmanıza veya antrenörlerle çalışmanıza gerek kalmadan evde, bahçede, parkta kendi başınıza spor yapmanıza olanak sağlamak için hayata geçirilen bu kanal, fit ve sağlıklı hayat yolunda ihtiyaç duyduğunuz rehberliği sunabilir.  

Ebru Karaduman: Kanalında 200 binin üzerinde abonesi bulunan Ebru Karaduman; sporu seven, bedenini keşfetmek isteyen, havada takla atmayı hayal eden herkesi kanalına davet ediyor. Üstelik Karaduman’ın kanalında spor trendlerinden sağlıklı yaşam tüyoları ve jimnastiğe pek çok spor odaklı içeriğe ulaşabilirsiniz. 

Yoga with Adriene: Neredeyse 6 buçuk milyon aboneye sahip olan Yoga with Adriene kanalında her yaştan insan için uygun olan yoganın pek çok çeşidiyle ilgili videolar bulabilirsiniz. Üstelik vaktiniz kısıtlıysa 10 dakikanın altında yoga içeriklerine ulaşabileceğiniz gibi sabah yogası, uyku öncesi yoga, boyun ağrısı için yoga gibi pek çok ihtiyacınıza yönelik özel içerik de sizleri bekliyor. Çetin Çetintaş: Uzun yıllardır yoga yapan ve yoga eğitmenliği konusunda uzman olan Çetin Çetintaş’ın YouTube kanalında her bedene ve seviyeye uygun kategorilere ayrılmış video içerikler bulunuyor. Çetintaş’ın kanalında yalnızca yoganın fiziksel duruşları değil, nefes çalışmaları, enerji çalışmaları, meditasyon çalışmaları ve satsanglar da meraklısını bekliyor. 

Zumba Workout: Eğer, “Ben müziksiz spor yapamıyorum hatta dans ederek spor yapabilmeyi tercih ederim.” diyorsanız, bu kanal tam da sizin için diyebiliriz! :) 35 binden fazla aboneye sahip olan bu kanalda hem ritmik müziğin keyfini çıkarabilir hem de bol bol kalori yakabilirsiniz. :) 

Blogilates: Uzman fitness eğitmeni Cassey Ho’nun kanalı Blogilates’te aerobik ve pilatesin bir araya getirildiği eğlenceli bir egzersiz tarzıyla tanışacaksınız. Başlangıç seviyesinde de pek çok videonun bulunduğu bu kanalda spora keyifle adım atabilirsiniz.   

Reyhan Oksay Official: 230 binin üzerinde abonesi bulunan bu kanalda dansçı, egzersiz uzmanı ve spor eğitmeni Reyhan Oksay’ın pilates videoları eşliğinde evinizin konforunda daha sağlıklı ve güçlü bir bedene kavuşabilirsiniz.   

Evde Vücut Geliştirmeye Rehberlik Eden 10 YouTube Kanalı

Evde Vücut Geliştirmeye Rehberlik Eden 10 YouTube Kanalı

Michael Jordan’dan 20 Yaşam Tavsiyesi

Michael Jordan’dan 20 Yaşam Tavsiyesi