Article Detail

Hangi Özel Domino’s Pizza Kenarısın?

11.05.2020 | 18:01

Domino’s Pizza kenarlarını kişiliklere benzettik desek, ne derdin? :) Evet şu an güldüğünü biliyoruz. Fakat bu pizza kenarlarının da bir kişiliği var, onları küçümseme! :) Her birini ayrı bir varlığı, tadı ve kokusu var. Tıpkı kişiliklerimiz gibi. Olur ya, belki içlerinden birini kendine benzetirsin diye, onların özelliklerini metaforik bir dilde anlatmaya çalıştık. Bizce, mutlaka birinden biri sensin...

Sade kenarlar: Hayatın kenarlarında yaşarlar. Güvenliği severler, tanıdık olanı severler, alıştıkları lezzetler her daim yanlarında olsun isterler. Uyumlu ve sakin kişilikleriyle bilinirler. Olaylara her daim pozitif yaklaşır, çözüm yolları sunarlar. İstikrarlı duruşları nedeniyle sabit fikirli olmakla suçlanırlar, oysa ki sadece tutarlıdırlar. ‘’Bu tam benim ve gurur duyuyorum!’’ diyorsan, sen bir sade kenarsın! :)Sarımsaklı kenarlar: Monotonluğu ve kuralları sevmezler. Çok hareketlidirler. Söyleyecek yeni sözleri vardır. Olaylarlara  farklı açıdan bakmaya alışıklardır. Nasıl diyelim, şöyle bir dokundukları alanı, geldikleri yerleri hemen değiştirirler. Varlıkları hemen hissedilir, yoklukları mumla aranır. Maceracı yapıları nedeniyle risklerin hep kenarlarından dönerler. Bu hayattan lezzet almasını bilirler! :) ‘’Bu cümleler benim kıpır kıpırlığımı anlatmaya yetmez ama yine de evet, bu benim!’’ diyorsan, sen bir sarımsak kenarsın.

Parmesan kenarlar: Dinamik yapılarıyla öne çıkarlar. Sevecendirler, her yere, her ortama neşe getirirler. Bir olaya, söze veya duruma son ‘’cool’’ dokunuşu yapan kişilerdir bunlar. Hatırlanırlar. Onu tanıyanlara güzel anılar verirler. Parmesan peyniri, pizza kenarlarına da benzer bir dokunuş katar. Bu cümleler ‘’Beni yine ben değil, başkası anlattı!’’ dedirterek övünmeni sağladıysa, sen kesinlikle parmesan kenarsın.

Bol sucuk kenarlar: Hayatlarını tek bir şeye adamış kişilerdir. Bir konuda uzmanlaşır ve o konuda iddialı olurlar. Danışılan, fikri sorulan kişilerdir. Sen de sık sık ‘’Bunun en iyisini ben bilirim!’’ diyorsan, bol sucuk kenarsın…

Bol sucuk kenar sarımsaklı/parmesanlı: Bu arkadaşlar da hayatlarını tek bir şeye adamışlardır ancak arada sırada kuralları yıkmayı, günlük rutinlerinin dışına çıkmayı severler. Yanlış anlaşılmasın, onlar da son derece azimli kişiliklerdir ama sadece arada bir plan bozmayı severler. 

Bol peynir kenarlar: İnsanlarda güçlü etki bırakırlar ancak fazla göze batmamaya çalışırlar. Birazcık ketumdurlar. Herkes onları tanır, herkes onları sever ancak fark edilmeleri için özellikle dikkat etmek gerekir. Sarımsaklı ve parmesanlı olarak ikiye ayrılırlar. Sarımsaklı olanlar bir tık daha aktif kişilerdir. Parmesanlı olanlar ise özellikle başarılı oldukları alanlarda gizlenmeyi severler. Ancak tüm bol peynir kenarlar sadıktırlar, her daim söz verdikleri yerde dururlar. Bu satırları okuyunca kendi içinden, sessiz sessiz ‘’Bu benim’’ dediysen, bir bol peynir kenarsın...

Bol sosis kenarlar: Çok yönlü kişilerdir. Birden fazla ilgi alanına, birden fazla hayat görüşüne sahiplerdir; onları her yerde görebiliriz. Bu arkadaşlarımız da sarımsaklı ve parmesanlı olarak ikiye ayrılırlar ancak birbirlerinden çok da farklı değillerdir, sadece kendilerini dünyaya gösterme şekilleriyle ayrışırlar. Bununla birlikte içleri dışları birdir, onları tanımak kolay, unutmak zordur.

"Ben bu tanımların yalnızca birine sığmam!" diyebilirsin elbet. Ancak sana bu kenarları denemeden karar vermemeni öneriyoruz. Bir pizza kenarı, gerçekten tam senin damağına uygun olabilir, sipariş için buraya alalım. 

A’dan Z’ye New York Pizzanın Lezzet Hikâyesi

A’dan Z’ye New York Pizzanın Lezzet Hikâyesi

Pizzanın Lezzet İksiri: Pizza Hamuru

Pizzanın Lezzet İksiri: Pizza Hamuru