Article Detail

‘’Havalı’’ Olmanı Sağlayacak 3 Müzik Belgeseli

24.02.2020 | 10:12

Karşı tarafı etkilemek için sosyal medyada 7/24 Billie Eilish dinliyormuş gibi yapmaya ve arkadaşının fazladan davetiyesiyle, sırf ‘’story’’ atmak için filarmoni orkestrasını dinlemeye son! :) Arkadaş buluşmalarında daha ‘’havalı’’ olmak istiyorsan, bilgini öne çıkarmalısın. :) Söz konusu müzik olunca; hakkında konuştuğunda seni daha havalı gösterecek 3 belgesel önerimiz var!Gösteri neymiş görmek için: Homecoming: A Film by Beyoncé

Baştan belirtelim; Homecoming, sıradan bir müzik belgeseli değil. Beyoncé’nin 2018 Coachella Festivali’ndeki performansının arka planını anlatan Homecoming, Grammy’de En İyi Müzik Belgeseli ödülünü de kazandı. Yönetmenliğini Beyoncé’nin üstlendiği yapım, sanatçının hamile kaldığı dönemde yaşadığı zorluklardan da bahsediyor. 

Arkadaş ortamlarında Beyoncé konusu açılırsa diye, bu şahane belgeseli bir an önce izleme listene almanı tavsiye ediyoruz.Kusursuzluğun en kusurlu hâline şahitlik için: Whitney: Can I Be Me?

11 yaşındayken kilise korosunda şarkı söyleyerek müziğe başladığı yıllarda, herkes çok iyi biliyordu onun bir gün bir “diva” olacağını… Kariyerinde olduğu kadar özel hayatında da “iyi” olmak isteyen Whitney’i izlediğimiz Whitney: Can I Be Me?  belgeselinde, sanatçının yaşam öyküsü, müziğiyle bağlantılı olarak anlatılıyor. Bodyguard filminde seslendirdiği I Will Always Love You şarkısından I Wanna Dance With Somebody’a kadar birçok şarkının doğuş hikâyesine tanık olmak için ajandanda bu belgesele de yer aç.Büyük bir başkalaşım hikâyesi için: Gaga: Five Foot Two 

Sıradanlıkla asla yan yana gelemeyecek isimler diye sorsak, şüphesiz Lady Gaga ilk akla gelenlerden olur. Hayranları Gaga’nın bu farklı duruşunun arkasında çok büyük bir mesaj ve bakış açısı olduğunu savunurken, bunu sadece ‘’gösteri’’ için yaptığını düşünenler de var. 

Gaga: Five Foot Two’da sanatçının beşinci stüdyo albümü Joanne'in hazırlık sürecinde yaşadığı zorlukları ve Super Bowl LI gösterisindeki performansı anlatılıyor. 2017’de yayınlanan belgesel, 2017 Toronto Uluslararası Film Festivali'nde prömiyerini yapmıştır. 

Müzik ve belgesel ikilisini birlikte görmeyi tercih ediyorsan Domino’s Blog’u takip etmeye devam et!

Dünya Ne Dinliyor? 2020 Müzik Trendleri

Dünya Ne Dinliyor? 2020 Müzik Trendleri

Alice Müzikali’ni Seyretmeniz İçin Dolu Dolu 3 Sebep!

Alice Müzikali’ni Seyretmeniz İçin Dolu Dolu 3 Sebep!