Article Detail

İlk İnceleme: The Last of Us Part II

10.07.2020 | 18:32

Uzun süredir ikincisi beklenen The Last of Us Part II, 19 Haziran itibarıyla piyasaya sürülmüştü. Domino’s Blog olarak The Last of Us Part II’yi oynadık ve ilk yorumlarımızı sizin için kaleme aldık! :) 

İlk oyunun hikâyesinden bu yana tam 5 yıl geçmiş ve Joel ve Ellie’nin hâlâ Jackson’da olduğunu öğreniyoruz. İlk oyundaki gibi son derece duygusal sahnelerin olduğu The Last of Us Part II’de yine başarılı mekân tasarımlarına ve hikâye örgüsüne tanık oluyoruz. Oyundaki ilk görevimizi Ellie ve Dina karakterleriyle birlikte gerçekleştiriyoruz.

Benzersiz çatışma deneyimi

Aslında oyunun oynanışında bir değişiklik yok, aksiyon motorları ilk oyunla neredeyse aynı fakat bu kez çok daha akıcı bir çatışma deneyimi yaşıyoruz. Oldukça güçlendirilmiş bir gerçekçilik havası var bu sahnelerin, aman dikkat diyelim. Çatışırken yuvarlanma, yere yatma, sürünme gibi farklı aksiyon hareketlerini gerçekleştirebiliyoruz. Bununla birlikte çatışmalarda düşman zekâsının da geliştirilmiş olduğunu belirtmekte yarar var. Örneğin düşmanlar sizin nereye saklandığınızı görüyor ve eğer onların ekibinden birini öldürdüyseniz çok daha agresif hareket etmeye, daha sinsice saldırmaya başlıyorlar. 

Ellie 14 yaşındaki haline göre çok daha profesyonel artık. Onun yeteneklerini geliştirmek için etraftan dergi toplamak zorunda kalıyoruz. Fakat tek bir oynayışta bütün yetenekleri geliştirmeniz mümkün değil, oyunu oynanış biçiminize göre silah geliştirmesi yapmanız gerekiyor. Ancak bunun bile çok çeşitli olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunlarda gezmekten hoşlananları mest edecek bir mekân tasarımları!

İlk oyuna nazaran gezilecek çok yer var The Last of Us Part II’de. İç mekân tasarımlarının güzelliği, normalde birçok oyunda sıkılacağınız toplanabilir eşya görevlerini oldukça keyifli bir hale getirmiş. Sesler, ışıklar ve atmosfer gerçekten göz doyurucu, şahsen biz gezmekten asla sıkılmadık! :)



Türkçe Dil Desteği

Oyunda hem Türkçe altyazı hem de Türkçe dublaj dil desteği bulunuyor. Fakat çevirinin çok başarılı olmadığını belirtmekte yarar var. Birçok diyalogda hatalı kullanımlara, cümle bozukluklarına rastlayabiliyoruz. Fakat yine de böylesine şahane hikâyesi olan bir oyunu dilimizden dinlemek de bir fırsat.

The Last of Us Part II, yıllarca beklediğimize değecek hikâye örgüsüyle, duygusal sahneleri ve unutulmaz bölümleriyle, hem bu senenin hem de son 10 yılın en iyi oyunlarından biri olabilir. Bu oyunu oynarken sık sık karnın acıkacaktır.:) Ekranın başından kalkmana gerek yok, bir tık uzağınızdayız! :)

Dürümos Nedir, Dürümos Çeşitleri Nelerdir?

Dürümos Nedir, Dürümos Çeşitleri Nelerdir?

Efsane Müzisyen Bob Dylan’dan 2020 Sürprizi

Efsane Müzisyen Bob Dylan’dan 2020 Sürprizi