Article Detail

Kendimizi Enis Arıkan’ı Sevmekten Alamamamızın 5 Nedeni

16.10.2019 | 18:09

Şarkı söylerken, dans ederken kendisine hayran bırakıyor, sunuculuk yaptığında ekran başına kilitliyor, YouTube’a video yüklediğinde takipçilerini mutlu ediyor… 

Peki son zamanların en popüler isimlerinden Enis Arıkan neden bu kadar çok seviliyor?

1. Alçakgönüllü olması.

Her şeyden önce Enis, egosuz bir insan… Öyle ki ona egonun ne olduğunu sorsanız muhtemelen “Bilmiyorum.” diye cevap verebilir. Enis, nereye gitse samimiyetiyle kendisini sevdirmeyi başarıyor. Bunun altında tabii ki onun sempatikliği ve alçakgönüllü tavırları yatıyor. İnsanlarla ilişki kurarken şöhretin baş döndürücü büyüsüne kapılıp etrafına tepeden bakmadığı için ona buradan sevgilerimizi gönderiyoruz. 

2. Samimi biri olması.

Çok az insanı ekranda izlerken sanki evimizin salonunda dedikodu yapıyormuş gibi hissedebiliyoruz… Enis’in sahip olduğu yeteneklerden biri bu: konuşurken aradaki engelleri kaldırarak içtenlikle sohbet edebilmek. Biz böyle insanlara bayılıyoruz. (Çünkü az var malum.) Enis’in içten gelen kahkahaları, içinden geçeni anında yüzüne yansıtması samimiyetin az bulunduğu günümüzde paha biçilemez. Seviyoruz seni Enis.


3. Kendisiyle barışık olması.

Şöhret olmuş pek çok ünlü insan, sosyal medyada birbirinden farklı yorumlara maruz kalabiliyor. Enis, negatif yorumlara dahi tüm sevecenliğiyle öyle güzel cevaplar veriyor ki izleyen olarak kalakalıyoruz. Troll’lemeye çalışanları troll’lüyor, kendisi hakkında kötü yorum yapılmadan önce bizzat kendi kendisini eleştiriyor. Enis, kendisiyle barışık insanların sahip olduğu o güler yüzü ile gönlümüzde yer ediyor efendim. 

4. Kendine özgü mizahıyla bizleri kahkahalara boğması.

Enis Arıkan’a televizyonda sosyal medyada veya YouTube’da denk geldiğimizde muhakkak bir şekilde gülümsüyoruz. “Bunu nasıl yapıyor acaba?” diye düşündük ettik ve net bir çıkarımda bulunamadık. Sonunda bunun sırrının Enis’in kendine özgü mizahı olduğunu keşfettik. Yaptığı esprilerdeki sempatik tarzına hastayız. Enis, hep böyle devam et olur mu?

5. Ne giyse kendine yakıştırabilmesi.

Her daim şık giyimiyle dikkat çeken Enis, giydiği her şeyi kendine yakıştırabilen sayılı insanlardan olduğu için de dikkatimizi çekiyor. Şarkı söylerken, dans ederken veya sunuculuk yaparken giydiği farklı tarzdaki tüm o giysiler içinde Enis, izleyen herkesin ilgisini kendinde toplayabiliyor. Şöyle birlikte bir alışverişe çıksaydık ne de güzel olurdu.

 

İşte Domino’s Pizza’nın Yeni Lezzeti: Dürümos!

İşte Domino’s Pizza’nın Yeni Lezzeti: Dürümos!

Pizzayı Pizza Yapan Mozzarella Peynirinin Hikâyesi

Pizzayı Pizza Yapan Mozzarella Peynirinin Hikâyesi