Article Detail

Pizzanın Lezzet İksiri: Pizza Hamuru

11.05.2020 | 17:54

Bir kere tadına bakanın, “âşık olunanlar” listesine üst sıralardan giriş yapan, lezzetiyle birçok dizi ve filmin hikâyesinde ister bir sofrada ister bir restoranda kendine yer edinen, İtalya’dan çıkıp tüm dünyaya büyük bir hızla yayılan efsanevi lezzet acaba nedir, nedir? Aslına bakarsanız daha tasvirimize başladığımız birkaç kelimede yanıtı şipşak bulduğunuza eminiz! Çünkü siz de bizim gibi bir pizza aşığısınız, biliyoruz! :) Peki, vejetaryeninden “Etsiz olmaz!” diyenine, “Bol peynirlisi en güzeli” iddiasını girdiği her ortamda ısrarla dile getireninden “Fit & Fresh olsun, benim olsun!” diyenine istisnasız herkesin kalbinde en güzel köşeyi kapan pizzanın sırrı ne? Pizzayı “gerçek pizza” yapan lezzet iksiri, elbette pizza hamurunda saklı! Hamur deyip geçmeyin, bir kere pizza hamurunun aroması leziz, dışı tam kıvamında kızarmış olmalı. Bitti mi? Elbette hayır. Pizza hamurunun içi ise hiçbir noktası çiğ kalmayacak biçimde güzelce pişmiş olmalı. Üstelik pizzanızın hamuru hazırlanırken tercih edilen unun çeşidinden hamurun nasıl açıldığına ve mayalanma miktarına kadar pek çok ayrıntı yediğiniz pizzanın lezzetini doğrudan etkiliyor. 

Domino’s pizzalarının hamuru hazırlanırken pizzamızın kalitesini en üst düzeye çıkaran, tam mevsiminde taptaze toplanan özel buğdayları tercih ediyor, özenle temizlenip öğütülen kaliteli undan asla vazgeçmiyoruz. Her zaman sizi dinliyor ve hamurumuzun eşsiz lezzet standardını koruyup daha da iyiye götürmek için AR-GE çalışmalarımızı titizlikle gerçekleştiriyoruz. Tüm bu süreçleri büyük bir zevkle yürütürken, elbette hepimizi mutlu eden pizza hamurlarımızı yarattık! İncecik kalpli hamurumuzla sevginizi dile getirmenizin en enfes yolunu sunarken, klasik hamurumuzla alışkanlıklarından kolayca vazgeçmek istemeyenlere ulaşıyoruz. İnce hamur ve incecik hamur seçeneklerimizle pizzasının üstündeki malzemelerin tadına doyasıya varmak isteyenlere “Hay Hay!” derken, Dublex Cheddar ve Dublex Mozzarella hamurumuzla “Peynir de peynir, gerisi yalan!” diyenleri asla unutmuyoruz. 

 Siz yeter ki hayal edin, sizin için mükemmel pizza hamurunu Domino’s Lezzetleri’yle seve seve yaratıyoruz… Afiyet olsun! :) 

Hangi Özel Domino’s Pizza Kenarısın?

Hangi Özel Domino’s Pizza Kenarısın?

"Sos"lu Bir Yolculuğa Ne Dersiniz?