Article Detail

Sahne Önü Artık Oturma Odamız: Dijital Konserler

11.01.2021 | 10:55

Değişime ayak uydurmak biz insanların en temel özelliklerinden. Kendimizi değişimlere uydurduğumuz gibi sanatın her dalını da şartlara göre uyarlıyoruz. Örneğin eğlenmek için evden çıkamadığımızda eğlenceyi evimize getirebiliyoruz. Değişime ayak uydurmanın kitabını yazıyoruz bir bakıma. :)

Şimdi değişimlerin dönüştürdüğü eğlence dünyasında henüz yeni olan bir kavramdan bahsedeceğiz: Dijital konserler!

Dijital konserler altın çağını yaşıyor!

Özellikle birçoğumuzun evden çıkmamaya özen gösterdiği salgın sürecinde müziğin iyileştirici etkisinden faydalandık. Kendi kendimize çaldık söyledik. Bu süreçte hayatımıza renk katan, müziği, konseri profesyonel bir şekilde odamıza getiren   dijital konserler yaygınlaştı.

Kalabalık ortamlarda konser yapamayan müzik grupları, sanatçılar, orkestralar, izleyicileriyle online mecralarda buluşmaya başladı. 

Dijital konserler kimi zaman sosyal medya platformları üzerinden ücretsiz olarak yapılırken kimi zamansa ücret karşılığında online bilet sistemiyle ziyaretçilere açıldı. Bugün, eğlenceyi salonlarımıza kadar getiren çevrimiçi konserler adeta altın çağını yaşıyor da diyebiliriz. Dijital konserin avantajları

Evde daha fazla vakit geçirmek, eşit değildir sıkılmaya. :) Dezavantaj gibi görünen bu durum harika bir deneyime çevrilebilir. 

Örneğin salonunda en sevdiğin eşofmanlarınla en rahat koltuğuna yayılarak bir konçerto dinlediğini hayal edebiliyor muydun? İşte şimdi o şansa sahipsin. Dijital konser izlerken pizzanı, tatlını yiyebilir, favori içeceklerini yudumlayabilirsin.

Seyircili bir konser ortamında belki şarkıya eşlik etmekten çekinirken evin salonunda istediğin hareketleri yapabilir, istediğin gibi dans edebilirsin!

Müziği dinlerken; salondan sıkılırsan bahçeye, bahçede üşürsen yatağının içine, orada bunalırsan balkona, mutfağa geçebilir, evi dolaşabilirsin. Kim görecek ki? ;)2021 yılında daha çok dinleyeceğiz

Yıl boyunca evin rahatına o kadar alıştık ki o konfor alanının dışına çıkmak belki biraz daha zaman alacak. Ayrıca dijitalin uzağı yakın hale getirmesi, o an gitmemizin mümkün olmadığı konserleri telefonda, bilgisayarda ya da televizyondan izleme şansı tanıması hepimiz büyük kolaylık. Dolayısıyla dijital konser kültürü 2021 yılında da yükselen bir trend olacakmış gibi görünüyor. Hatta 2021’de gerçekleşecek dijital konserlerin bilet satışları da devam ediyor.Dijital konser bileti nasıl alınır?

Dijital konser bileti almak online alışverişin bir başka şekli gibi. Dinlemek ya da izlemek istediğin konseri sepetine ekleyerek ödemeni yaptıktan sonra giriş kodu alıp konsere katılabiliyorsun. Şimdi en favori Domino’s pizzanın eşliğinde uzun bir konser harika olmaz mıydı? Haydi o zaman ne duruyorsun? Seç bir konser, pizzanı sipariş et ve yaslan arkana…

 

Evde Çocuklarla Yapılabilecek Eğlenceli Aktiviteler

Evde Çocuklarla Yapılabilecek Eğlenceli Aktiviteler